80%
16/20
Naujienos
2018-05-31
Kauno „Žalgiris“ LKL pusfinalio serijoje su Panevėžio „Lietkabeliu“ iškovojo antrąją pergalę, tačiau šis laimėjimas trenerio Šarūno Jasikevičiaus ir vėl nenudžiugino. Kauniečiai svečiuose 94:79 įveikė „Lietkabelį“, tačiau didžiąją laiko dalį aikštėje vyravo atkaklus krepšinis, nepaisant to, kad ...
2018-05-31
„Žalgiris“ LKL pusfinalyje Panevėžyje 94:79 susitvarkė su „Lietkabeliu“ Kauniečiai serijoje iki 3 pergalių pirmauja 2-0. Trečiasis mačas sekmadienį vyks Kaune „Lietkabeliui“ nepadėjo smulkias traumas patyrę Darjušas, Jasaitis ir Williamsas Ketvirtajame kėlinyje 12 taškų surinko Kavaliauskas Statistika Kauno „Žalgiris“ ...
Dominik  Mavra
30 MIN
Beno  Udrih
9 AS
23 MIN

Lukas Malinauskas, „BasketNews.lt” žurnalistas „Cido“ arenoje
„Lietkabelio” gretose – rimtos netektys. Prieš pat mačą paaiškėjo, jog šios dienos rungtynes praleis nugaros problemų kamuojamas Darjušas Lavrinovičius. Panevėžiečių veteranas atliko metimus likus valandai iki susitikimo pradžios, bet galiausiai nuspręsta jam suteikti poilsio. Jo pagalbos tikimasi sulaukti sekmadienį vyksiančiame trečiajame mače Kaune.

Panevėžiečiams šį vakarą nepadės ir Simas Jasaitis.

0:2, 1 min.: Daviesas lengvai įveikia Čepukaičio gynybą.
3:5, 2 min.: Ulanovo dvitaškis su pražanga, Peiners atsako tuo pačiu.
5:7, 3 min.: Ketvirtasis Davieso taškas. Tarolio metimas iš po krepšio.
8:9, 4 min.: Kšištofas smeigia tritaškį.

Lukas Malinauskas, „BasketNews.lt” žurnalistas „Cido” arenoje
Už „Žalgirio” krepšio esančioje tribūnoje įsitaisęs vidutinio vyriškis kauniečius bandė išmušti iš vėžių pasitelkdamas švilpuką. Žiūrovas dviejų atakų iš eilės metu panaudojo atsineštą švilpuką, tačiau greitai buvo demaskuotas – atsarginiai „Žalgirio” krepšininkai greitai susekė papokštauti nusprendusį vietinį sirgalių, kuris rungtynių pranešėjo buvo paprašytas baigti savo cirkelį, kitu atveju „Lietkabelis” bus nubaustas pinigine bauda.

12:18, 6 min.: Laisvi Jankūno ir Toupane'o tritaškiai.
14:20, 8 min.: Kšištofas įmeta dvitaškį su pražanga, bet prameta baudą. Ulanovas pataiko abu baudos metimus.
14:22, 9 min.: Ulanovo taškai greitoje atakoje. Po du taškus pelno Kšištofas ir Micicčius.
21:26, 10 min.: Mavros du taškai, po kurių pertraukėlės prašo Jasikevičius. Micičius pasižymi metimu iš vidutinio nuotolio. Mavra smeigia tritaškį per White'o rankas.

„Lietkabelis“: Kšištofas Lavrinovičius 9, Dominikas Mavra 5.
„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 7, Antanas Kavaliauskas 5.

Panašu, jog Ramūnas Butautas pamažu jau pradeda ruoštis mažajam LKL finalui. Be neregistruotų Darjušo ir Jasaičio, aikštėje per pirmąjį kėlinį nepasirodė ir pagrindinis įžaidėjas Lorenzo Williamsas. Vietoje jo rungtynes pradėjo Dominikas Mavra, o kartu su juo gynėjų grandyje startavo Lukas Aukštikalnis, Kaune žaidęs pusšeštos minutės.

Tuo metu dėl ligos pirmąją dvikovą praleidęs Arnas Velička aikštėje pasirodė jau aštuntąją susitikimo minutę. Šis „Lietkabelio” jaunuolis įprastai Ramūno Butauto pasitikėjimo sulaukia rungtynių pabaigose, kuomet jų baigtis būna aiški.

23:27, 12 min.: Kšištofas gauna trečiąją pražangą. White'as įmeta vieną baudą, Tarolis – dvitaškį.
29:29, 13 min.: Leonavičius pelno 6 taškus ir persveria rezultatą, tačiau rezultatą lygina Daviesas.
29:31, 14 min.: Ketvirtasis Davieso taškas iš eilės.
29:36, 15 min.: 8-asis Davieso taškas ir Milaknio tritaškis.
33:39, 16 min.: Iš toli pasižymi ir Micičius. „Žalgiris“ spurtuoja 12:0. Peiners įmeta vieną baudą, Aukštikalnis prideda tritaškį.
35:41, 17 min.: Komandos apsikeičia dvitaškiais.
35:43, 18 min.: Valinsko du taškai.
37:46, 19 min.: Tarolis neklysta nuo baudos metimų linijos. Milaknis pataiko antrąjį šūvį iš toli.
37:48, 20 min.: Taiklios Ulanovo baudos.

„Lietkabelis“: Kšištofas Lavrinovičius 9, Donatas Tarolis 8, Gintaras Leonavičius 6, Dominikas Mavra ir Lukas Aukštikalnis po 5.
„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 11 (3/4 dvit., 5/5 baudos), Brandonas Daviesas 8, Vasilije Micičius 7, Artūras Milaknis 6, Antanas Kavaliauskas 5.

Šarūno Jasikevičiaus didžiausias galvos skausmas pirmoje mačo dalyje buvo puolime atkovoti „Lietkabelio” krepšininkų kamuoliai. Šeimininkai po „Žalgirio” krepšiu sugriebė 9 kamuolius, kai kauniečiai – 7. Visgi panevėžiečiai ta persvara pernelyg nepasinaudojo – antraisiais šansais pelnyti tik 4 taškai. „Žalgiris” tokiu būdu savo sąskaitą papildė 5 taškais.

39:48, 21 min.: Aukštikalnio taškai.
42:50, 23 min.: Ulanovo dvitaškis ir Peinerio du taškai su pražanga.
44:52, 24 min.: Lengvi Toupane'o taškai. Peiners pataiko abi baudas.
46:54, 25 min.: Jankūno taškai po Pangoso perdavimo. 10-asis Tarolio taškas.
48:58, 26 min.: Komandos pelno po du taškus.
54:58, 27 min.: Aukštikalnio dvitaškis greitoje atakoje. Aukštikalnio tritaškis su Micičiaus pražanga.
56:63, 28 min.: Udriho metimas iš vidutinio nuotolio aukšta trajektorija, Mavra pataiko baudas. Milaknis smeigia tritaškį.
56:67, 29 min.: Kavaliausko ir White'o dvitaškiai.
57:71, 30 min.: Velička įmeta vieną baudą, o Ulanovas krauna iš viršaus. Aidint kėlinio sirenai dvitaškį įmeta Udrihas.

„Lietkabelis“: Lukas Aukštikalnis 13, Donatas Tarolis 12 (8 atk. kam.), Kšištofas Lavrinovičius ir Žanis Peiners po 9.
„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 15 (5/7 dvit., 5/5 baudos), Artūras Milaknis ir Paulius Jankūnas po 9, Brandonas Daviesas 8.

62:73, 31 min.: Peinerio dvitaškis su pražanga ir Kavaliausko metimas. Mavro mažina „Lietkabelio“ deficitą iki 11 taškų.
67:77, 32 min.: Į „Žalgirio“ dvitaškį Aukštikalnis atsako tritaškiu. 13-asis Kavaliausko taškas.
69:77, 33 min.: Tarolio dėjimas greitoje atakoje.
69:79, 34 min.: White'o metimas iš po krepšio.
72:81, 35 min.: Davieso dvitaškis po ilgo šuolio. Aukštikalnis smeigia dar vieną tritaškį.
72:82, 36 min.: Daviesas pataiko vieną baudą, White'as kala iš viršaus.
72:87, 37 min.: Peiners užsidirba techninę pražangą. Milaknis pataiko baudą, o Kavaliauskas – dvitaškį.
74:87, 38 min.: Kšištofo baudų metimai.
76:91, 39 min.: Kavaliauskas krauna iš viršaus.

Kavaliauskui greitą ataką užbaigus dėjimu ir padidinus „Žalgirio” persvarą iki 15 taškų (76:91), Butautas paprašė minutės pertraukėlės. Kol jis žarštė patarimus savo auklėtiniams, jo oponentas Šaras kartu su savo asistentais stovėjo šalia ant suolo susėdusių žalgiriečių, kuriems kalbą rėžė kapitonas Jankūnas.

79:94, 40 min.: „Žalgiris“ laimi 15 taškų persvara.