19
19
Naujienos
2018-09-23
„Viskas sava, net komentatorius tas pats, su kuriuo kartu mokėmės“, – po rungtynių šyptelėjo Dainius Adomaitis. Jam šis vakaras Vilniuje buvo sugrįžimo vakaras – Vilniuje gyvenantis strategas į „Rytą“ sugrįžo po ketverių metų pertraukos. Lyg tyčia į pirmąsias sezono rungtynes sugužėjo pilnutėlė „Ryto“ arena. Vietos ...
2018-09-23
„Rytas“ pirmose LKL sezono rungtynėse 87:57 nepaliko vilčių „Juventus“ ekipai Dainius Adomaitis oficialiai grįžo į sostinės ekipą po ketverių metų pertraukos Naudingiausiai „Ryto“ gretose rungtyniavo 24 naudingumo balus surinkęs Evaldas Kairys Sausakimšoje „Ryto“ arenoje šį vakarą įvyko du svarbūs dalykai – ...
D.J.  Seeley
26 MIN
2-0 2 4 2 0 1 0 2 1 4 37 4
18 Mindaugas Girdžiūnas 29:15 4-10

Vilius Stalgaitis, „BasketNews.lt“ žurnalistas „Ryto“ arenoje
Šiose rungtynėse „Ryto“ ekipai galbūt padės abu neseniai traumuoti buvę žaidėjai – ir Martynas Echodas, ir Chrisas Krameris. Tiek centras, tiek amerikietis gynėjas apšilinėja ir ruošiasi mačui. Neseniai rankomis su „Rytu“ sukirtęs Norbertas Giga įsitaisė ne šalia komandos ant atsarginių suolo, o tribūnose. Sostinės aistruoliai šįkart neišvys ir Deivido Sirvydžio, kuris šioms rungtynėms nepasiruošęs ir įvykius stebi su sutvarstytu riešu.

Akivaizdu, kad sostinė po vasaros krepšinio yra išsiilgusi. Rungtynes tarp „Ryto“ ir „Juventus“ stebės apypilnė šeimininkų arena. Ji solidžiai pasitiko pirmąkart oficialiose rungtynėse pasirodysiančią „Ryto“ ekipą, o aistruoliai pristatymo metu buvo atsistoję.

Itin daug susirinko ir „B tribūna“ aistruolių. Šie prieš mačą iškėlė didelį plakatą, skirtą Popiežiaus apsilankymu: „Laiminu šį miestą ir klubą“.

Mačo eiga:

2:2, 1 min.: Butkevičiaus reidas. Netrukus taškais atsako ir uteniškiai.
5:2, 2 min.: Girdžiūno tolimas metimas.
7:2, 3 min.: Suttonas pelno taškus iš po krepšio po paties puolime atkovoto kamuolio.
7:4, 4 min.: Čepukaičio metimas.
7:6, 5 min.: Hamiltono reidas.
7:10, 6 min.: Gebenas įveikia tvirtą Suttono gynybą. Netrukus pasižymi ir Guščikas.
7:12, 7 min.: Dar vienas „Juventus“ išpuolis.

Dominique’as Suttonas 3-ią rungtynių minutę pelnė taškus ir tai buvo paskutinis sėkmingas sostinės ekipos išpuolis per 3 minutes. Chrisas Krameris sėdi ant suolo, o be pagrindinių komandos smegenų gerų progų atakuoti „Rytui“ ieškoti sekasi sunkiai.

9:12, 8 min.: Bendžius pataiko baudas.
11:12, 9 min.: Baudas sumeta ir Kairys.
11:14, 9 min.: Šikšniaus taškai išsisukus iš sudėtingos situacijos.

15:14, 10 min.: Baudas sumeta Kairys. Suttonas įspūdingai kala iš viršaus.

18:15, 10 min.: Bendžiaus tritaškis.

„Rytas“: Eimantas Bendžius 5, Evaldas Kairys ir Dominique'as Suttonas po 4.
„Juventus“: Karolis Guščikas 4, Alexas Hamiltonas, Vaidas Čepukaitis, Martinas Gebenas, Dovis Bičkauskis ir Arvydas Šikšnius po 2.

20:15, 11 min.: Eimantas Bendžius pelno taškus.
23:15, 12 min.: Suttonas pataiko tritaškį.
25:15, 13 min.: Vilniečiai tolsta dviženkliu nuotoliu.

„Rytas“ tęsia savo prabudimą, prasidėjusį pirmojo kėlinio pradžioje. Sostinės klubas per tris minutes „Juventus“ neleido įmesti nė taško ir dabar šovė į priekį jau dviženkle persvara. Tiesa, verta pastebėti ir tai, kad „Juvė“ kol kas prameta ir metimus iš patogių padėčių.

25:17, 14 min.: „Juvė“ pelno taškus.
28:17, 15 min.: Girdžiūno tritaškis.
28:21, 15 min.: Po nesportinės pražangos „Juventus“ sumeta baudas, o Guščikas dar sušvelnina atsilikimą.
28:21, 15 min.: Šikšniaus taškai greitoje atakoje.
30:23, 16 min.: Seeley sumeta baudas.
30:25, 16 min.: Hamiltono reidas.
32:26, 17 min.: Suttono ir Seeley taškai.

Galbūt tai nėra pats techniškiausias žaidėjas aikštelėje, tačiau noro ir energijos iš Dominique’o Suttono neatimsi. Amerikietis puolėjas jau antrą kartą šiame mače po savo netaiklaus metimo per varžovų rankų mišką griebia kamuolį ir tiesiog įverčia jį pakartotinai. Atrodo, kad tokia Suttono energija užveda ir sirgalius.

34:28, 18 min.: Radzevičius sumeta baudas.
36:28, 19 min.: Dar vienas kartas, kai Suttonas pelno taškus po paties puolime atkovoto kamuolio.
38:28, 19 min.: Kairio taškai.
40:28, 20 min.: Bendžiaus taškai.
45:28, 20 min.: Penki iš eilės vilniečių taškai.

„Rytas pirmąją rungtynių pusę baigia itin įspūdingai. Mindaugas Girdžiūnas likus 6 sekundėms smeigia tritaškį, o netrukus suklysta uteniškis Dovis Bičkauskis, po kurio klaidos Suttonas efektingai kala į krepšį, taip pakeldamas „Ryto“ arenoje susirinkusius sirgalius.

Apskritai, „Ryto“ aukštaūgių tandemas su Suttonu ir Evaldu Kairiu kol kas atrodo patraukliai. Amerikietis jau surinko 13 taškų, sučiupo 4 kamuolius ir surinko 17 naudingumo balų. Kairys turi 8 taškus, 7 atkovotus kamuolius ir 21 naudingumo balą. Tuo metu „Juventus“ turi problemų su progų realizacija atakuojant iš toli – 0 pataikytų tritaškių iš 8.

„Rytas“: Dominique'as Suttonas 13, Eimantas Bendžius ir Mindaugas Girdžiūnas po 9.
„Juventus“: Arvydas Šikšnius 8, Karolis Guščikas 7.

48:28, 21 min.: Kairio taškai su pražanga.
50:28, 22 min.: Komandos keičiasi taškais.
55:30, 23 min.: Penki iš eilės „Ryto“ taškai.
57:33, 23 min.: Butkevičiaus taškai po prasiveržimo. Netrukus pasižymi Hamiltonas.
59:33, 24 min.: Butkevičiaus taškai.
61:33, 26 min.: Normanto reidas.
63:35, 26 min.: Gebeno metimas pasiekia tikslą. Netrukus taškus pelno ir Normantas.
63:38, 27 min.: Beručka pataiko iš toli.
65:38, 28 min.: Bendžiaus dvitaškis.
71:38, 29 min.: Du vilniečių tritaškiai iš eilės.

Pabaigos pradžia? „Juventus“ ir trečiajame kėlinyje itin sunkiai skinasi kelią link „Ryto“ krepšio, niekaip neranda patogių metimų, o dabar po tritaškį smeigia Butkevičius su Bendžiumi ir sostinės komandos pranašumas kyla iki rekordinio – 33.

74:38, 30 min.: Iš toli dar kartą pataiko Bendžius.

„Rytas“: Eimantas Bendžius 17, Dominique'as Suttonas 15, Mindaugas Girdžiūnas 12, Evaldas Kairys ir Arnas Butkevičius po 11.
„Juventus“: Alexas Hamiltonas 9, Arvydas Šikšnius 8, Karolis Guščikas 7.

Debiuto akimirka. LKL pirmenybėse „Ryto“ komandoje debiutuoja jaunasis komandos talentas Marekas Bleževičius.

„100 proc. Atsiduok 100 proc.“, – jaunuoliui rėkia Dainius Adomaitis.

Talentą palaiko ir „Ryto“ arenoje susirinkę sirgaliai, kiekvieną sėkmingą Blaževičiaus epizodą palydintys plojimais.

74:42, 33 min.: Komandos keičiasi taškais.
74:42, 34 min.: Guščiko taškai.
77:46, 35 min.: Komandos keičiasi taškais.
84:52, 39 min.: Butkevičiaus taškai.